Najpierw musisz umieścić większe elementy. Może to być stół jadalniany na świeżym powietrzu, altana lub przewiewny hamak. Wszystko sprowadza się do wielkości przestrzeni na zewnątrz i jej przeznaczenia. Istnieje szeroka gama wysokiej jakości mebli ogrodowych, które są wykonane tak, aby przetrwać warunki zewnętrzne bez uszczerbku dla estetyki. Upewnij się, że dokonujesz właściwych wyborów, ponieważ te większe części nadadzą ton Twojemu tarasowi. 

Po umieszczeniu większych, mniej ruchomych elementów, obraz stanie się znacznie wyraźniejszy, jeśli chodzi o elementy dekoracyjne. Możesz wybierać spośród oświetlenia, ścianek dekoracyjnych, ogrodowych dywanów z juty, wspaniałych donic, rzeźb, elementów wodnych i wielu innych opcji.

2. Zrób wielki start i uzupełnij resztę

Dzięki trendowi na przestrzenie zewnętrzne nie ma ograniczeń co do możliwości elementów wystroju na zewnątrz. Poduszki i dywaniki na zewnątrz oferują przytulną atmosferę przestrzeni wewnętrznej z praktycznością tkanin przyjaznych na zewnątrz. Jeśli chcesz zachować spokój i monochromatyczność, wybierz chłodne beże i uspokajające szarości, ale równie fajnie jest bawić się kolorowymi wzorami, które wydobędą zieleń w Twoim otoczeniu. 

Elementy oświetleniowe będą odgrywać główną rolę w tworzeniu atmosfery na zewnątrz – zwłaszcza wieczorami. W rzeczywistości niektórzy mogą powiedzieć, że jest to jeden z najważniejszych elementów. Baw się girlandami, niskimi lampami, eleganckimi żyrandolami. Dobrą wskazówką jest wybór cieplejszych odcieni, które będą odzwierciedlać ciepło słońca w chłodną nocą.    

 

Pamiętaj, że nie ma jednego, właściwego sposobu na stworzenie własnego, urzekającego kawałka przestrzeni na świeżym powietrzu. Wszystko zależy od Ciebie – więc miej te wskazówki pod ręką i po prostu zaufaj swojemu instynktowi.

5. Akcesoria i oświetlenie

Nie możemy poruszać się po przestrzeniach zewnętrznych bez podkreślenia znaczenia zieleni. Dodanie zieleni jest korzystne dla środowiska, korzystnie wpływa na zdrowie i znacznie poprawia wygląd każdej przestrzeni zewnętrznej. Drzewa dodadzą miłego szelestu i zapewnią cień latem.

Rośliny można posadzić w ziemi, wzdłuż ściany, zwisające z sufitu – najlepsze w roślinach jest to, że można je umieścić w donicach w dowolny sposób. 

W rzeczywistości dodanie donicy jest często tym, czego potrzebuje przestrzeń. Obecnie istnieją fascynujące donice. W połączeniu z odpowiednimi roślinami – mogą nawet stać się bohaterami zminimalizowanej przestrzeni zewnętrznej.  

4. Zachowaj zieleń

Wielu początkujących popełnia błąd, dając się złapać w tworzenie idealnie wygodnego i przypominającego wnętrze na świeżym powietrzu; tak bardzo, że przestrzeń traci swój naturalny urok. Dlatego pamiętaj, aby uwzględnić w swojej przestrzeni wszystkie naturalne elementy.

Jeśli chcesz przewiewny wiatr, najlepiej unikaj konstrukcji, które mają ściany lub pokrycia. Jeśli nadal czujesz, że Twoja przestrzeń na zewnątrz jest sztuczna, możesz spróbować stworzyć małe oczko wodne lub subtelny wodospad. Bulgoczące pluski wody są nie tylko kojące, ale sprawiają, że czujesz jedność z naturą bez względu na to, gdzie jesteś.

Zastosowanie tych prostych elementów natychmiast ożywi Twoją przestrzeń.

3. Nie trać uwagi na aspekt „na zewnątrz”

Wystrój każdej przestrzeni musi zaczynać się od jasno określonego planu. Pierwszy krok do tego planu: podjęcie decyzji, w jaki sposób zamierzasz wykorzystać tę przestrzeń. Przytulny kącik do czytania, leniwe miejsce do odpoczynku, jadalnia na świeżym powietrzu, miejsce na jogę czy prywatne biuro? Możliwości na zewnątrz są nieograniczone.

Jeśli chcesz zachować prywatność w zgodzie z naturą to doskonale sprawdzą się  rośliny pnące.

Z drugiej strony, jeśli chcesz, aby Twoje otoczenie było centralnym punktem Twojego domu, możesz zainwestować w oszałamiające oświetlenie zewnętrzne i elementy wystroju, które będą zwracać uwagę z daleka. Podobnie wiele innych elementów w Twojej przestrzeni można również dostosować do własnych potrzeb.

Spędzanie czasu na świeżym powietrzu zyskało ostatnio dużą popularność. Wielu ludzi zwróciło uwagę na ich własne, często zaniedbywane przestrzenie zewnętrzne. Przy prawidłowym użytkowaniu można uzyskać zapierający dech w piersiach czarujący teren na świeżym powietrzu.

Oto pięć mistrzowskich wskazówek, które pomogą Ci zaprojektować wymarzony teren na zewnątrz.

1. Poznaj swoje priorytety

5 wskazówek jak stworzyć czarującą przestrzeń na świeżym powietrzu

Blog

moodwood_interior_design

531 688 298

Aleja Powstania Warszawskiego 15 Kraków

poniedziałek-piątek 10:00 - 18:00

 

 

Godziny

otwarcia

Kontakt

aleja Powstania Warszawskiego 15

31-539 Kraków