aleja Powstania Warszawskiego 15

31-539 Kraków

Kontakt

 

Godziny otwarcia

poniedziałek-piątek 10:00 - 18:00

 

531 688 298

aleja Powstania Warszawskiego 15

Blog

Porady projektanta wnętrz dotyczące stylizacji sofy

Dekorowanie sofy

Sofa to centrum Twojego salonu. Mebel, który tworzy nastrój. Jest to inwestycja – coś, co powinno wystarczyć na wiele lat bez konieczności wymiany. Oto niektóre z wskazówek i trików, które pomogą Ci ją ułożyć i sprawić by była wyjątkowa.

Jest mnóstwo sposobów na uatrakcyjnienie swojej sofy, a przy dobrym oku i odrobinie praktyki wkrótce zrobisz to jak profesjonalista.

Oprócz dodawania poduszek i narzut, projektanci wnętrz wykorzystują przestrzeń wokół sofy, aby stworzyć spójność. Nakładanie warstw, mieszanie tekstur i wybieranie idealnych akcesoriów to wszystko, co poprawi wygląd i atmosferę Twojego pokoju.

Nie zastanawiaj się nad tym procesem za długo - jedynie pomyśl o tym, co lubisz i bądź kreatywny w swoim stylu.

Dopasowanie kolorystyki do pomieszczenia

Wybór ponadczasowego elementu do salonu jest kluczowy, więc wybierz projekt, który szybko się nie zdezaktualizuje.

Jeśli wybierasz coś, co pasuje do istniejącej palety kolorów, zdecyduj, czy chcesz, aby przybrało rolę akcentującą, czy pozostało neutralne. Jeśli dekorujesz pokój od podstaw, kup najpierw sofę i udekoruj pokój wokół niej.

Ciemniejsze sofy powinny kontrastować z dywanem i ścianami, aby całe pomieszczenie nie wyglądało na mniejsze. Jaśniejsze kolory zapewnią miękką estetykę.

Akcesoria wokół sofy

Gdy sofa jest już na miejscu, skup się na przestrzeni wokół niej. Te pomysły pomogą Ci stworzyć dopracowany wygląd.

Umieść dużą doniczkę obok sofy, aby wnieść do pokoju naturalny, uspokajający element.

Zrównoważ swoje oświetlenie za pomocą stolika bocznego lub lamp podłogowych. Ciepłe żarówki dodają przytulności, a jasny klosz wprowadzi odrobinę koloru do neutralnych tonów.

Przyciągający wzrok dywan pomoże uzupełnić pokój. Regały to świetny sposób na zaprezentowanie uzupełniających się akcesoriów.

Umieszczenie sofy

Ważne jest, aby zaprojektować meble do salonu w sposób, który odpowiada głównej funkcji pomieszczenia. Twoja idealna sofa będzie zależeć od kształtu Twojej przestrzeni. Kup dwuosobową kanapę do mniejszego pokoju lub coś modułowego, jeśli dysponujesz większym metrażem.

Jeśli często przyjmujesz gości, upewnij się, że pokój jest otwarty i gościnny. Jeśli większość czasu spędzasz przed telewizorem, znajdź najlepszą pozycję do oglądania. A jeśli czytasz, umieść sofę w pobliżu dobrego źródła światła.

Jak stylizować poduszki i narzuty na sofę?

Narzuty to bezproblemowy sposób na tchnięcie życia w sofę. Zapewniają tekstury i ciepło w chłodne zimowe wieczory. To także sprytny sposób na ukrycie starszych mebli do czasu ich wymiany.

Jak skutecznie stylizować poduszki na sofę - wytyczne, które Ci w tym pomogą.

 

Rozmiar poduszek: Poduszki mają stanowić elementy akcentujące. Zbyt duży rozmiar przytłacza twoją sofę, a wybranie czegoś za małego również nie będzie wyglądało korzystnie.

Ilość: Zazwyczaj na kanapie używa się od 4 do 6 poduszek. Umieszczenie parzystej liczby z każdej strony tworzy klasyczny wygląd, ale jeśli chcesz uzyskać bardziej różnorodny efekt, wybierz nieparzystą liczbę.

Wzory, kształty i tekstury: Na początku możesz czuć się trochę onieśmielona/y, ale mieszanie wzorów, kształtów i tekstur pomoże stworzyć eklektyczny wygląd. Na początek wybierz jednolity kolor, a następnie buduj motyw, używając wzorów w podobnym odcieniu. Używaj różnorodnych tkanin.

Kolory: wybierz różne uzupełniające się kolory, aby dodać śmiałości i żywiołowości. Ziemiste odcienie stonują pomieszczenie, a wariacje tego samego koloru dodadzą poczucia zabawy. Jeśli Twój pokój jest już kolorowy, użyj bieli, szarości lub czerni.

Umieszczenie : wybierz jedną przyciągającą wzrok poduszkę jako centralny punkt. Następnie zacznij od największych poduszek na zewnątrz sofy i ułóż resztę w kolejności malejącej.

Komfort: Pamiętaj, że powinny być również wygodne.