Mając do wyboru tak wiele stylów, poświęć trochę czasu na znalezienie pływających półek, które odzwierciedlają Twój projekt. Drewno o ciekawych usłojeniach, jak sosna i olcha, będzie dobrze komponować się z motywem rustykalnym lub wiejskim. W przeciwieństwie do tego, nowoczesne domy najlepiej komponują się z łagodniejszymi słojami dębu, orzecha i klonu.
Rzuć okiem na niektóre z materiałów, aby zainspirować Twój wybór.

 

Pływające półki z drewna klonowego
Gładka faktura i jednolitą kolorystyka tego ciepłego drewna. Co najlepsze, te półki zachowują swoją naturalną krawędź, dzięki czemu stanowią organiczny element.

 

Pływające półki z drewna tekowego
Gdy potrzebujemy solidnej, trwałej półki, która wytrzyma trudne warunki pogodowe. Idealne na zewnątrz, pływające półki z drewna tekowego przetrwają wiele lat.

 

Szklane półki pływające
Szklane, pływające półki wnoszą do pomieszczenia wdzięk i wyrafinowanie, co czyni je idealnym wyborem do ultranowoczesnej przestrzeni. Oczywiście będziesz musiał użyć grubego, odpornego na stłuczenie szkła hartowanego, które jest klasy meblarskiej. Zakochasz się w swoich skromnych i klasycznych szklanych regałach.

 

Pływające półki MDF
Bardziej powszechna i niedroga opcja, MDF zapewnia różnorodność pod względem koloru i stylu. Lekkie półki są łatwe do czyszczenia i konserwacji. Jednak trzymaj je z dala od grzejników, kominków i pieców, ponieważ są one wrażliwe na wysokie temperatury. Ponadto, bez odpowiedniego uszczelnienia, półki te będą wchłaniać wodę, przez co nie będą idealne do użytku na zewnątrz.

Występują w różnych materiałach, kolorach i rozmiarach, aby pasowały do każdego stylu lub wystroju

Zamiast zajmować cenną powierzchnię podłogi, pływające półki pozwalają nam zmaksymalizować pionową przestrzeń pomieszczenia. W niektórych przypadkach stają się podstawowym źródłem przechowywania.

Wąskie wejścia, małe kuchnie i małe łazienki mogą skorzystać z dodatkowego miejsca na naczynia, ręczniki i bibeloty. Jeśli chodzi o wysokość zawieszenia, podobnie jak w przypadku dzieł sztuki, Twoje półki powinny być zawieszone na wysokości oczu. Różni się to dla każdego pomieszczenia i sytuacji użytkowania:

Półki nad kanapą powinny znajdować się około 25 cm nad tyłem kanapy. 120-180 cm nad podłogą na półki w przedpokoju. W jadalni lub salonie zawieś na około 130 cm od podłogi. Wysokość półki nad biurkiem powinna wynosić od 56cm do 60cm. 
W przypadku braku miejsca na luksusowe regały, pływające półki to kolejne najlepsze miejsce do przechowywania ulubionych książek. Dużą pustą ścianę można ożywić, wprowadzając wymiar dzięki czystym półkom zastawionym książkami.
Baw się różnymi aranżacjami i wzorami, aby wprowadzić symetrię do swojej przestrzeni. Jeśli chodzi o same książki, możesz albo ułożyć je według rozmiaru lub koloru, albo przyjąć trend ich całkowitego odwrócenia.

Półki pływające to idealne połączenie formy i funkcji. Ich niski profil i czyste linie sprawiają, że pasują do każdej przestrzeni i stylu. Użyj ich, aby dodać miejsce do przechowywania w trudnych zakamarkach i dodać teksturę do zwykłego pokoju.

Są świetnym sposobem na dodanie dodatkowego miejsca do przechowywania bez zajmowania cennej przestrzeni na podłodze

Dzięki nieograniczonym możliwościom stylu i funkcji, pływające półki zapewniają współczesną przestrzeń dla elementów dekoracyjnych w każdym pomieszczeniu w domu.
Czy to kolorowe ozdoby, świeża zieleń, sentymentalne zdjęcia czy szykowne ozdoby, możesz wyeksponować praktycznie wszystko. Upewnij się jednak, że nie przekraczasz limitu wagi swojej półki, w przeciwnym razie Twoje cenne akcesoria spadną.
Nośność Twojej pływającej półki będzie zależeć od tego, jak duża jest i gdzie jest zawieszona. Ogólnie limit waha się od 11 kg do ponad 45 kg w przypadku mocniejszych konstrukcji.
Jako wskazówka, montowanie pływających półek w słupkach lub blokach murowanych pozwala im przenosić większy ciężar niż gdyby były przymocowane do płyty gipsowo-kartonowej. Nawiasem mówiąc, im głębsza półka, tym mniejsza jej nośność.
Zgodnie z ogólną zasadą, wysokiej jakości wędka może wytrzymać ciężar około 15 kg, więc im więcej prętów ma twój wspornik, tym większy ciężar może unieść półka. Wreszcie, jak można się domyślić, im dłuższa jest twoja półka, tym więcej wsporników będzie potrzebnych do podtrzymania jej długości.

Spośród wszystkich trendów w projektowaniu, pływające półki są jednym z najtańszych sposobów na wizualne uatrakcyjnienie ścian. Stylowe i wszechstronne, w ciągu ostatniej dekady stały się stałym elementem wnętrz.
Są to efektowne, niewymagające wysiłku nowoczesne elementy, które zapewniają miejsce na przechowywanie i są dekoracyjne. W prosty sposób na urozmaicają Twoją przestrzeń.

Pływające półki to świetny sposób na dodanie przestrzeni ekspozycyjnej do każdego pomieszczenia

Najlepsze sposoby na dodanie pływających półek do każdego pomieszczenia

Blog

moodwood_interior_design

531 688 298

Aleja Powstania Warszawskiego 15 Kraków

poniedziałek-piątek 10:00 - 18:00

 

 

Godziny

otwarcia

Kontakt

aleja Powstania Warszawskiego 15

31-539 Kraków