Pamiętaj o szafkach, szufladach i półkach do przechowywania wszystkich przyborów kuchennych.
Planując projekt nowej lub odnowionej kuchni, najważniejsze jest zapewnienie wystarczającej ilości miejsca do przechowywania. Wyspa kuchenna wprowadza czynnik zachwytu i jest naturalnym miejscem spotkań podczas gotowania i posiłków, ale to wielka strata, jeśli nie uwzględnisz podczas planowania, gdzie będą Twoje szafki.
Bez względu na wielkość Twojej przestrzeni, kluczem do udanego projektu kuchni jest starannie zaplanowane miejsce do przechowywania . Głębokość Twojej wyspy kuchennej powinna zawierać wystarczająco dużo miejsca na co najmniej jedną szafkę kuchenną, która otwiera się z jednej strony.

Jeśli planujesz używać otwartych półek zamiast szafek, upewnij się, że projekt uwzględnia ustawienie miejsc siedzących.

Jeśli chodzi o przechowywanie, szafki, szuflady i półki to nie jedyne rzeczy, które może pomieścić wyspa kuchenna. Niektórzy ludzie umieszczają urządzenia w swoich wyspach kuchennych.  Zmywarkę lub pralkę można schować za drzwiami szafki.

Niewystarczająca ilość miejsca do przechowywania 

Jeśli nie umieścisz odpowiednich opraw oświetleniowych na blatach, skończysz przygotowywanie, gotowanie i sprzątanie w cieniu.
Kolejnym powszechnym błędem oświetleniowym jest przedkładanie estetyki nad funkcjonalność. Ładne zwisające lampy są piękne, ale jeśli nie rzucają wystarczająco dużo światła na powierzchnię roboczą, nie będą praktyczne.
Umieszczanie oświetlenia nieco przed Tobą, a nie bezpośrednio nad lub za Tobą. Zainstalowanie downlightów, lamp wiszących i kinkietów w oddzielnych obwodach ułatwia kontrolowanie poziomu oświetlenia i atmosfery. I nie zapomnij wybrać żarówek, które emitują wystarczającą ilość światła, abyś mógł zobaczyć, co robisz, gdy siekasz i gotujesz.

Słabe rozmieszczenie oświetlenia

Upewnij się, że masz wystarczająco dużo krzeseł lub stołków dla wszystkich, którzy będą korzystać z wyspy.
Planując wyspę kuchenną, zastanów się, kto będzie z niej regularnie korzystał. Możesz po prostu chcieć usiąść przy nim jako rodzina przy posiłkach;     w takim przypadku przydzielisz wystarczająco dużo miejsca na taką liczbę krzeseł.

Pomyśl o gościach. Czy chcesz, aby ludzie siadali wokół wyspy do posiłków, czy też chętnie używasz jej jako bardziej nieformalnego miejsca spotkań,  w którym to przypadku ludzie są bardziej skłonni stać? 

Gdy już zdecydujesz się na liczbę krzeseł, możesz zacząć szukać opcji i dokonać wyboru miejsc siedzących w zależności od dostępnej przestrzeni. Na przykład hokery bez oparcia zajmują najmniej miejsca i można je sprytnie przechowywać pod blatem.
 

Kuchnia jest sercem Twojego domu, miejscem spotkań, które musi być zarówno praktyczne, jak i stylowe. Ponieważ przestrzenie mieszkalne na planie otwartym stają się coraz bardziej popularne, projekt wyspy kuchennej odgrywa ważną rolę zarówno w wyglądzie kuchni, jak i efektywności jej użytkowania.
Oto trzy największe błędy w projektowaniu wysp kuchennych i sposób ich nawigowania.

Za mało miejsc do siedzenia

Największe błędy podczas projektowania

wyspy kuchennej

Blog

moodwood_interior_design

531 688 298

Aleja Powstania Warszawskiego 15 Kraków

poniedziałek-piątek 10:00 - 18:00

 

 

Godziny

otwarcia

Kontakt

aleja Powstania Warszawskiego 15

31-539 Kraków